İptal ve İade Koşulları

İPTAL VE İADE

1. dukkan.kostemciftligi.com web sitesi üzerinden alışveriş yapan tüm kişi ve kuruluşlar, ürün satışına dair mesafeli satış sözleşmesi hükümlerine ve mesafeli satış ile ilgili güncel yasalara tabidirler.

2. dukkan.kostemciftligi.com üzerinden verilen siparişler, siparişin verildiği anı takip eden ilk 3 saat içinde, henüz kargolanmamış ve işleme konmamış durumda iken iptal edilebilir. İptal için derhal (+90) 537 911 23 23 nolu telefonun aranması ve sipariş numarası ve detaylarıyla birlikte iptal talebinin iletilmesi gerekmektedir. Halihazırda kargolanmış ürünlerin iptali ise söz konusu değildir. Bu tip durumlarda mesafeli satış sözleşmesinin "cayma hakkı" bölümünde açıklanan hükümler geçerli olacaktır.

3. Cayma ve/veya iade hakkını kullanmadan önce öncelikli olarak kargo firmasından ürünü teslim alırken ürün kargo görevlisinin şehadeti altında açılmalı ve kontrol edilerek teslim alınmalıdır. Üründe taşımaya bağlı olarak meydana gelmiş hasarlar ve/veya ziyan durumlarında mutlaka tutanak tutulması gerekmektedir. Kargo firmasından kaynaklanan zarar veya mal ziyanından firmamız mesul tutulamaz.

4. İade hakkı ancak orijinal ambalajı açılmamış, zarar görmemiş, içeriğinin bütünlüğü ve/veya nefaseti bozulmamış ürünler için geçerlidir. Bu özelliklere haiz olmayan ürünlerin iadesi mümkün değildir ve iade edilmiş olsalar dahi alıcısına her hangi bir ödeme yapılmayacaktır.

5. Yukarıdaki maddede anılan şartları sağlayan ve iade edilmek istenen siparişler için ise şu yöntem uygulanmalıdır:
5.a. (+90) 537 911 23 23 nolu telefonu arayarak iade isteğinizi bildiriniz.
5.b. Telefonda size verilen yönergelere uygun olarak veya ürünü zarar görmeyecek biçimde orijinal kargo paketine tekrar ambalajlayıp üzerine İADE yazarak aşağıdaki adrese gönderiniz:

Köstem Zeytinyağı Müzesi
Eski İzmir Çeşme Yolu üzeri
Jandarma karşısı, No: 8
Uzunkuyu, Urla, İzmir

5.c. Yukarıdaki şartlara uygun hallerde iade edilen ürünlerde kargo ücreti, anlaşmalı olduğumuz firma haricinde başka bir kargo firması ile gönderilmek istenirse ilgili gönderi bedeli müşteri tarafından ödenecektir.

5.d. Ürünün tarafımıza ulaşması sonrasında ürüne dair kontroller yapılacak ve bir sorunla karşılaşılmaması durumunda ürün iadesi kabul edilecektir. Ürün iade kabulünden sonra ödeme yaptığınız ödeme aracına gerekli iade en geç 2 iş günü içinde sağlanacaktır. İadeye tabi tutarın tarafınıza ulaşması veya kredi kartınıza yansıması için geçecek süre bankalarla alakalı olup bu esnada geçen süreden firmamız mesul değildir.